KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 


Nemuno vidurupio baseino I etapo projektas

Kazlų Rūdos savivaldybės dalyvavimas Nemuno vidurupio baseino I etapo projekte

Projekte numatyti šie darbai:

1.Kazlų Rūdos vandens gerinimo įrenginių statyba

2.Jūrės gyvenvietės naujų nuotekų tinklų nutiesimas

Įdiegus projektą Kazlų Rūdoje bus pastatyti vandens gerinimo įrenginiai ir paklota 3 km naujų nuotekų tinklų.

Nemuno vidurupio baseino I etapo projektas

Nemuno vidurupio baseino I paketo projektas yra pirmasis vandentvarkos projektas iš penkių, kurie įgyvendinami Lietuvoje. Vandentvarkos projektai vykdomi Nemuno žemupio, Nemuno aukštupio, Neries ir Ventos-Lielupės baseinuose.

Nemuno vidurupio baseino I paketo projekto užsakovas – Aplinkos projektų valdymo agentūra prie LR Aplinkos ministerijos; projekto galutiniai paramos gavėjai – savivaldybės arba vandentvarkos įmonės; Nemuno vidurupio baseino I paketo projekto techninės priežiūros ir paramos teikėjas – Jungtinės veiklos grupė UAB „Hidora“ ir UAB „Arginta“.

Pagrindiniai projekto tikslai:

•Įgyvendinti ES nuotekų direktyvos 91/271/EEC reikalavimus nuotekų išvalymui;

•Įgyvendinti ES geriamo vandens direktyvos 98/63/EEC nustatytus reikalavimus;

•Išplėsti nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklus;

•Sumažinti taršą, patenkančią į Nemuno vidurupio baseino hidrologinį upių tinklą su buitinėmis ir pramoninėmis nuotekomis iš šio baseino gyvenviečių, tuo pačių mažinant taršą tenkančią Nemunui ir Baltijos jūrai;

•Sumažinti dirvožemio ir gruntinio vandens taršą bei požemio vandens išteklių taršos riziką projekto teritorijoje;

•Išplėsti centralizuotai vandentvarkos paslaugas gaunančių gyventojų skaičių ir pagerinti projekto teritorijoje teikiamų vandentvarkos paslaugų kokybę;

Nemuno vidurupio I paketo projektas pradėtas 2006 m. sausio mėnesį ir tęsis 40 mėnesių. Jis vykdomas 12 savivaldybių – Jurbarko, Kelmės, Kėdainių, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Vilkaviškio rajonų savivaldybėse, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės savivaldybėse. Į Nemuno vidurupio baseino I paketo projektą bus investuota per 220 mln. litų iš ES fondų ir per 44 mln. litų Lietuvos lėšų.

Nemuno vidurupio baseino I paketo projektas diegiamas jau antrus metus. Projekto Ekspertų grupės vadovas Remigijus Reventas pažymi, kad glaudžiai bendradarbiaujant savivaldybėms, Aplinkos projektų valdymo agentūrai, vandentvarkos įmonėms operatyviai sprendžiamos projekto įgyvendinime iškylančios problemos (dokumentų rengimas viešiesiems pirkimų konkursams, dėl projektavimo darbų ir kt.) projekto darbai jau pradedami vykdyti daugelyje savivaldybių. Šiuo metu darbai vyksta 5 savivaldybėse (Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Kazlų Rūdos, Panevėžio) ir šių metų antrą pusmetį planuojama darbus pradėti likusiose savivaldybėse.

Įdiegus projektą, tiesiogiai jo naudą pajus apie 400 000 žmonių. Bus išplėsti nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklai, sumažinta tarša, atenkanti į Nemuno vidurupio baseino hidrologinį upių tinklą su buitinėmis ir pramoninėmis nuotekomis iš šio baseino gyvenviečių, sumažinta dirvožemio ir gruntinio vandens tarša bei požemio vandens išteklių taršos rizika. Įgyvendinus projektą daugiau gyventojų centralizuotai gaus vandentvarkos paslaugas bei pagerės Nemuno vidurupio baseino teritorijoje teikiamų vandedntvarkos paslaugų kokybė, - vardijo Nemuno vidurupio I etapo projekto teigiamus aspektus techninės paramos teikėjų Jungtinės veiklos grupės UAB „Hidora“ ir UAB „Arginta“ vadovas Rimantas Bačkovas.

Savivaldybės informacija

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA