KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 


Korona STOP (nuolat atnaujinama)

 INFORMACIJA KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS IR ATSAKYMAI Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS DĖL KORONAVIRUSO SUKELTOS SITUACIJOS

Pastarosios dienos ir būsimos savaitės išliks įtemptomis. Koronoviruso pandemija jaukia įprastą gyvenimo ritmą, netrūksta informacinės sumaišties tarp gyventojų. Ypatinga atsakomybė nugulė ant medikų ir socialinių darbuotojų pečių. Daugiausia dėmesio šiuo metu turi būti skiriama gyventojų saugumo užtikrinimui. Darome viską, ką galime, kad visi būtume saugūs.

SVARBŪS KONTAKTAI

 

Kazlų Rūdos savivaldybė: tel. 8 343 95276, el.p. priimamasis@kazluruda.lt

Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas: mero pavaduotojas Marius Žitkus, tel. 8 655 88600, el. p. marius.zitkus@kazluruda.lt

Atsakingas asmuo, koordinuojantis informacijos Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams teikimą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) - izoliacijos (saviizoliacijos) patalpų, transportavimo, maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymo organizavimo ir užtikrinimo - bei kitais aktualiais klausimais: mero patarėja Giedrė Karsokienė, tel. 8 615 81457, el. p. giedre.karsokiene@kazluruda.lt

Socialinės pagalbos koordinatorė Judita Simonavičienė, tel. 8 673 19465, el.p. judita.simonaviciene@kazluruda.lt

 

ASMENŲ, TURINČIŲ COVID-19 SIMPTOMŲ, NUVEŽIMAS Į PAGRINDINES SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGAS

Kazlų Rūdos savivaldybė užtikrins asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių ir kuriems pasireiškė Covid-19 simptomai, transportavimą į pagrindines asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Bus transportuojami pacientai, kurių nedelsiant nepavyks pervežti greitosios medicinos pagalbos automobiliu.
Savivaldybės transportu bus gabenami:
 • asmenys, sergantys COVID-19 liga (jeigu transportavimu negali pasirūpinti medikai ir greitoji med. pagalba) nuvežimui iki gydymo įstaigos;
 • asmenys, įtariami kad serga COVID-19 liga ir yra išrašomi iš ligoninių tolimesniam karantinavimuisi namuose;
 • asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, kuriems būtinas tolesnis izoliavimas, transportavimą į šių asmenų namus.

KUR UŽSIREGISTRUOTI GRĮŽUS IŠ UŽSIENIO

Jei 14 dienų laikotarpiu lankėtės užsienyje, maloniai prašome užpildyti anketą, kurią rasite čia: https://nvsc.lrv.lt/covid-19?fbclid=IwAR1jheM79PNhS0qgrrZJTQ0jJ_G6_dQd1fxK2i4D_T3lEcvSpiDxCwpoOcc
 
Duomenys bus naudojami tik koronaviruso epidemiologinės priežiūros tikslais, kad virusas neišplistų šalyje. Asmens duomenys tvarkomi griežtai laikantis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, reikalavimų.
Informaciją apie save galima pateikti ir šiais būdais: tel. 8 5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt

Per šias 14-lika dienų rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.).

IZOLIACIJA

Iš bet kokios užsienio šalies grįžusiems asmenims saviizoliacijai, jei nėra galimybės to padaryti namie, Kazlų Rūdos savivaldybėje yra numatytos kelios vietos. Į laikinojo apgyvendinimo vietą bus nukreipiama tik su jūsų šeimos gydytojo patvirtinimu. 

Asmenims, kuriems reikalinga izoliacija, Kazlų Rūdos savivaldybė suteiks būstą, užtikrins šildymo, vandens, elektros tiekimą, miegamąją vietą. Izoliacijos pageidaujančių asmenų prašome pasirūpinti maistu.

Veiksmai norintiems izoliuotis:

1. Kuomet grįžtate iš užsienio į Kazlų Rūdą ir nesate  tikri, kad turėsite vietą saviizoliacijai, informuokite apie tai telefonu 8 615 81457. PRAŠOME skambinti iš anksto, kad būtų galima suderinti veiksmus su jūsų artimaisiais bei izoliaciją užtikrinančiais asmenimis.

2. Suderinus veiksmus, jums gali būti skiriama izoliacijos vieta.

Medicininės kaukės sveiko žmogaus nuo užsikrėtimo per orą su lašeliais plintančiais virusais neapsaugo, todėl jus iš oro uosto ar kitų vietų pasitikti atvažiuojančiajam asmeniui nedėvinčiam apsauginių priemonių (akinių, kombinezono, pirštinių ir pan.) galios tos pačios saviizoliacijos taisyklės. Prašome įspėti artimuosius, kad būtų pasirengta saugiam jūsų pasitikimui.
Kazlų Rūdos savivaldybė daro viską, kad minimalios gyvenimui tinkamos sąlygos būtų užtikrintos, prašome suprasti, kad situacija yra sudėtinga ir reikalauti viešbučio sąlygų šiuo metu nėra labai tinkama.
 
 
REKOMENDACIJOS ŠEIMOS NARIAMS, KURIŲ ARTIMIEJI TURĖJO SĄLYTĮ SU SERGANČIAIS COVID-19
 • Jeigu šeimos nariui, kuris turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu, arba grįžusiam iš užsienio, nepasireiškia jokie simptomai, šeimos nariams nėra būtina nešioti medicinines kaukes, vis tik rekomenduojama laikytis bent dviejų metrų atstumo, stengtis būti atskiruose kambariuose, dažnai vėdinti patalpas.
 • Labai svarbu laikytis higienos - plauti rankas muilu arba naudoti dezinfekcinį rankų skystį. Rankas būtina plauti parėjus namo ir išeinant, prieš maisto ruošą ir po jos, prieš valgant, pasinaudojus tualetu ir kai rankos yra akivaizdžiai nešvarios. Taip pat laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo - užsidengti burną ir nosį servetėle, kurią panaudojus reikia išmesti į šiukšliadėžę. Jei servetėlės neturite, tai kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną sulenkta ranka ties vidine alkūnės puse, o ne delnu.
 • Taip pat būtina kiekvieną dieną valyti dažnai naudojamus paviršius, tokius kaip durų rankenos, stalų paviršiai, pulteliai, šaldytuvo rankenos ir pan.
 • Labai svarbu naudoti atskirą patalynę, maisto įrankius su galimai užsikrėtusiu žmogumi. Indus plauti karštu vandeniu, drabužius ir patalynę skalbti atskirai nuo izoliuoto žmogaus skalbinių.
 • Jeigu izoliuotam žmogui pasireiškia kokie nors ligos simptomai, reikėtų nedelsiant užsidėti medicininę kaukę ir skambinti karštąją linija 1808. Tuo atveju, jeigu izoliuotam žmogui būtų patvirtinta koronavirusas, su jo šeimos nariais susisieks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir suteiks visą reikiamą informaciją apie tolimesnius veiksmus.
 MAITINIMAS

Nemokamą maitinimą gaunantys vaikai gaus sausą davinį - jiems maisto davinius suteiks mokykla. Kreipkitės į kiekvieną mokyklą atskirai dėl atsiėmimo grafiko.
Kazlų Rūdos savivaldybėje veikiančios kavinės organizuoja darbą taip, kad galėtų maistą ruošti išsinešimui ir pristatymui į namus.
Socialinės pagalbos koordinatorius (aprūpinimas maistu ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis tiems, kurie neturi kitos galimybės) - Judita Simonavičienė, tel. 8 673 19465, el. p. judita.simonaviciene@kazluruda.lt

MAISTĄ IŠSINEŠTI RUOŠIANČIOS ĮSTAIGOS KAZLŲ RŪDOJE

 • Greito maisto užkandinė, J. Basanavičiaus g. 17, Kazlų Rūda, tel. +370 627 80000, darbo laikas 10.00 - 21.00
 • Baras - kavinė "Sodžius", Vytauto g. 15, Kazlų Rūda, tel.  +370 343 96442, +370 601 68322
 • Kavinė - viešbutis "Gintolina", Skvero g. 23, Kazlų Rūda, tel. +370 620 87777, darbo laikas 10.00 - 21.00
 • Kavinė "Paparčio pavėsyje", Valančiaus g. 36, Kazlų Rūda, tel.  +370 34395314, darbo laikas 10.00 - 23.00
 • Vero Pizza, Gedimino g. 1, Kazlų Rūda, tel. +370 633 31273

DARŽELIAI

Vaikų darželiai karantino metu neveikia. Darželiai rengiasi ugdymo procesui nuotoliniu būdu. Su kiekvieno vaiko tėveliais susisieks jo auklėtojas.

MOKYKLOS

Iki 2020 kovo 27 d. mokyklose - mokinių atostogos. Jei karantinas bus pratęstas, ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia rekomendacijas, kiekviena švietimo įstaiga analizuoja galimybes, jei karantino laikotarpis bus pratęstas, maksimaliai užtikrinti ugdymo procesą. Mokyklos naudos el. paštą, pokalbius telefonu, virtualią mokymo aplinką (elektroninius dienynus). Su kiekvienu mokiniu ir jo tėveliais susisieks jo klasės auklėtojas.

NEMOKAMAS MOKINIŲ MAITINIMAS

Nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai dešimčiai dienų bus išduodamas sausas davinys. Sauso davinio komponentai tokie, iš kurių gaminami patiekalai mokyklose. Sekite informaciją mokyklų dienynuose.

KUR DĖTI VAIKUS, KAI DARŽELIAI IR MOKYKLOS UŽDARYTOS

Vyriausybė rekomenduoja darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu. Sudaryti galimybę tėvams kreiptis dėl ligos išmokos, o pakeitus teisės aktus gauti dalinio darbo išmoką. Ypatingais atvejais prašykite kitų artimųjų pagalbos. 

 MEDICINOS ĮSTAIGOS

Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo", dėl šalyje paskelbto karantino, Kazlų Rūdos savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose sveikatos paslaugų teikimas yra ribojamas. Gydymo įstaigose bus teikiamos tik būtinosios medicinos pagalbos paslaugos.

Šiuo metu medikai yra aprūpinti visomis asmens apsaugos priemonėmis, poreikis ir kiekiai nuolat peržiūrimi. Atsargų rezervas pildomas pagal galimybes, kitą savaitę šių priemonių rezervas stipriai bus papildytas. Tam naudojamos Kazlų Rūdos savivaldybės rezervo lėšos.

Kazlų Rūdos ligoninė
 
Teikiamos konsultacijos ir sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė. Susisiekus telefonu, registratorius konsultuoja, įvertina situacijos sudėtingumą ir sprendžia dėl vizito. Gavus leidimą, bus galima atvykti į įstaigą numatytu laiku.
Iškilus klausimams pirmiausia prašome susisiekti su ligonine kontaktiniais telefonais:
Registratūra tel.: (8 343) 95 271, el. p. krlig2@gmail.com (nuo 8.00 - iki 17.00)
 
POLIKLINIKOS
 
VšĮ Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centras ir privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos (UAB „Jūsų sveikata", UAB „Šuolis pirmyn" ir IĮ Rasuolės Klusevičienės ambulatorija) dirba nuotoliniu būdu įprastu darbo laiku, vykdo pacientų skirstymą pagal atvejo sudėtingumą - telefonu. Susisiekti su visomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis galima jų įprastais telefonais. Susisiekus su gydytoju telefonu, jis konsultuoja, įvertina situacijos sudėtingumą ir sprendžia dėl vizito ir gydymo skyrimo. Gavus gydytojo leidimą, bus galima atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą numatytu laiku. Registracija pas gydytojus specialistus karantino metu nevykdoma. Laboratoriniai tyrimai atliekami tik pagal gydytojų paskyrimus. Gydytojas odontologas pacientus priims tik dėl būtinosios pagalbos (esant danties skausmui). Dėl planinių skiepų turite būtinai susisiekti su savo šeimos gydytoju. Profilaktiniai patikrinimai, prevencinės programos atidedamos. Siuntimų planinėms paslaugoms šeimos gydytojai neišduos, visi klausimai turi būti sprendžiami telefonu. Ribojamas paslaugų teikimas namuose, išskyrus ambulatorines slaugos paslaugas. Nuotoliniu būdu galimos paslaugos: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas/pratęsimas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, būtinųjų tyrimų paskyrimas, tyrimų atsakymai. Nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Iškilus klausimams pirmiausia prašome susisiekti su kontaktiniais telefonais ar el. paštu:

VšĮ Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centras: registratūra (8 343) 95 062, el. p. administracija@kazlurudospspc.lt (I-V nuo 8:00 iki 17:00)

UAB Jūsų sveikata, tel. nr. 8 343 96232, tel. mob. 8 686 16335 - Vilija Kazlienė, el. p. uabjususveikata@gmail.com

UAB Šuolis pirmyn, tel. nr. 8 343 95422, tel. mob. 8 682 44661 - Živilė Vosielienė,  el.p. seimosklinika@gmail.com

IĮ Rasuolės Klusevičienės ambulatorija, tel. nr. 8 343 62224, el.p. klusevicienes ambulatorija@gmail.com 

MOBILIOS TYRIMŲ STOTYS

Tokie punktai bus įkurti dešimtyje savivaldybių - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu. Į visoje šalyje veiksiančius punktus žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą - važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

SOCIALINĖS PASLAUGOS

Pagal karantino reikalavimus, nustatytus Vyriausybės nutarime, yra teikiamos tik būtinosios socialinės paslaugos. Draudžiama lankytis visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Tiems, kuriems pagalba būtina, rūpinasi seniūnijos ir socialiniai darbuotojai. 
Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus darbuotojai (ir seniūnijose dirbantys socialinio darbo organizatoriai) dirba nuotoliniu būdu.
Darbo procesas nenutrūkęs - dėl piniginės socialinės paramos (socialinės, tikslinės, sąlyginės, periodinės ir vienkartinės pašalpų; būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų), socialinių paslaugų gavimo asmenys konsultuojami telefonais, nurodytais www.kazluruda.lt, prašymai taip pat priimami el.paštais, per SPIS sistemą.
Pensijos į namus bus pristatomos pagal grafiką.
 
 REKOMENDACIJOS IR PAGALBA SENJORAMS
 • Likite namuose.
 • Nesilankykite viešose vietose (parduotuvėse, turgavietėse, bažnyčiose, poliklinikose ir kitur).
 • Kreipkitės į savo gydytoją tik telefonu, jeigu baigiasi vaistai ar reikia, jog gydytojas išrašytų naujų vaistų.
 • Jums nerekomenduojama prižiūrėti anūkų ar kt. mažų vaikų, nes užsikrėtęs vaikas perserga lengvai, o vyresnio amžiaus žmonėms tai didžiulė rizika.
 • Mokesčiai palauks: sumokėti mokesčius už paslaugas galėsite vėliau, arba už jus tai gali padaryti kaimynai, giminės elektroniniu būdu.
 • Leiskite jumis pasirūpinti kaimynams ir giminaičiams: atvežti jums maisto ir saugiai palikti prie durų, kad neturėtume kontakto, jie taip pat gali sutvarkyti kitus būtinus reikalus. Vienišiems senjorams, neturintiems paslaugių kaimynų ar giminaičių, pagalbą suteiks socialiniai darbuotojai bei bendruomenių savanoriai.

  Pagalbą teikiančio darbuotojo skiriamieji ženklai:

 • darbo pažymėjimas;

Jei norite pasikalbėti, pabendrauti neišėję iš namų - skambinkite į NEMOKAMĄ „Sidabrinę liniją": tel. 8 800 80020. Linija veikia darbo dienomis 8:00-20:00 val.

PARDUOTUVĖS IR VAISTINĖS

Prekybos centrai dirba, maisto produktų netrūksta. Vaistinės taip pat dirba. Prašome neiti į parduotuves su šeimomis, deleguokite vieną asmenį. Kai kurios ūkinių prekių parduotuvės organizuoja prekybą nuotoliniu būdu.
Prekybos tinklas „Maxima" dirba nuo 9 iki 20 val. Prekybos tinklas „Iki" dirba nuo 8 iki 20 val.

Pirkėjų prašoma:
 • naudotis prie pirkinių krepšelių ir vežimėlių įrengtais dezinfekantais rankoms ir vienkartinėmis pirštinėmis;
 • jei laukiate prie kasos, rekomenduojame laikytis bent vieno metro atstumo nuo šalia esančių žmonių. Įprastas kasas dezinfekuojame kas tris valandas;
 • pagal galimybes, naudotis savitarnos kasomis. Jos padės sumažinti sąlytį su kitais eilėje stovinčiais klientais ir mūsų kasininkais. Savitarnos kasos dezinfekuojamos kas valandą;
 • pagal galimybes, prašome atsiskaityti banko kortele, ne grynaisiais pinigais;
 • suprasdami visas rizikas ir sekdami atsakingų institucijų rekomendacijas, raginame rinktis el. prekybos galimybę ir taip sumažinti galimą kontaktą su kitais žmonėmis.

REKOMENDACIJOS PREKYBININKAMS, PREKIAUJANTIEMS KARANTINO METU

Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas prekybininkams, vykdantiems veiklą paskelbto karantino metu. Kol šalyje galioja karantinas, prekybą fizinėse parduotuvėse gali vykdyti maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavėjai. Kitos prekybos vietos karantino metu turėtų laikinai sustabdyti savo veiklą fizinėse parduotuvėse.

Svarbu žinoti, kad internetinė prekyba nėra ribojama, jeigu prekes pristato kurjeris arba klientas jas atsiima prekių atsiėmimo punktuose.

 • Perduodant klientams prekes reikėtų kiek įmanoma vengti artimo kontakto, dezinfekuoti rankas.
 • Turgavietėse galima prekiauti tik maisto produktais.
 • Prekybininkams rekomenduojama stengtis, kad savitarnos skyriuose parduodami maisto produktai būtų maksimaliai apsaugoti nuo galimos taršos - sufasuoti, įvynioti į maistinę plėvelę ar sudėti į maišelius ir pan. Taip pat būtina užtikrinti, kad šiuose skyriuose būtų pakankamai įrankių, vienkartinių pirštinių, paviršiai būtų dažnai valomi. Jeigu nėra galimybių užtikrinti tinkamų higienos sąlygų, maisto produktai turėtų būti parduodami tik tinkamai juos supakavus.
 • Prekybininkams, prekiaujantiems fizinėse parduotuvėse rekomenduojama susilaikyti nuo prekybą skatinančių priemonių, tokių kaip akcijos, išpardavimai, degustacijos ir pan.
 • Visose parduotuvėse privaloma užtikrinti tinkamas higienos sąlygas ir kaip įmanoma mažinti klientų tarpusavio kontaktą. Klientams turi būti pateikiama informacija apie higienos laikymosi būtinybę, skatinama laikytis didesnio atstumo. O darbuotojams turi būti sudarytos sąlygos periodiškai plauti rankas ar jas dezinfekuoti.
 • Griežtai draudžiama fizinėse parduotuvėse dirbti tiems darbuotojams, kuriems turi būti taikoma izoliacija arba jiems pasireiškia bet kokie peršalimo ligų simptomai, išskyrus atvejus, kai jie dirba nuotoliniu būdu.
 • Šiuo metu yra labai svarbu, kad prekybos vietos griežtintų higienos kontrolę visuose etapuose - gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo ir tiekimo į rinką.
 • Ypač svarbu užtikrinti prekybos vietų darbuotojų sveikatą - suteikti jiems visas reikiamas apsisaugojimo priemones, pagal galimybes įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir klientų. Visais su darbuotojų sveikatos užtikrinimu susijusiais klausimais konsultuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 

 INFORMACIJA DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAMS
 
Siekiant išvengti koronaviruso paplitimo, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti - laiptinių dezinfekacija. Karantino metu rekomenduojame:
 • pasirūpinti laiptinių turėklų, durų rankenų, sienų dezinfekavimu;
 • reguliariai vėdinti laiptinę ir gyvenamąsias patalpas;
 • nelaikyti laiptinėse tekstilinių, gobeleninių, austų (minkštų) kilimėlių. Galima tik guminius ir plastikinius;
 • sistemingai plauti ir dezinfekuoti rankas (ypatingai išeidami iš buto ir sugrįžus);
 • vaikščioti kuo mažiau be didesnio poreikio.

 

VIEŠASIS TRANSPORTAS

Viešasis transportas važiuoja, užtikrinamos visos dezinfekcijos priemonės, keleiviai prašomi išlaikyti saugius atstumus. Vežėjai turi rekomendacijas, kaip jie turi vykdyti savo veiklą.  

INFORMACIJA TOLIMŲJŲ REISŲ VAIRUOTOJAMS BEI TRANSPORTO PRIEMONIŲ VALDYTOJAMS

Pagal 2020 m. kovo 19 d. LR sveikatos apsaugos ministro - Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimą Nr. V-452 rekomenduojama:
1. Lietuvos Respublikoje įdarbintiems vairuotojams, ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, grįžus ar atvykus iš užsienio valstybių, izoliuotis 14 dienų laikotarpiui arba iki kito numatyto išvykimo, jeigu numatyta išvykimo diena yra ankstesnė nei baigiasi 14 dienų laikotarpis.
2. Transporto priemonių valdytojai įpareigojami:
2.1. užtikrinti izoliavimosi patalpas šio sprendimo 1 punkto įgyvendinimui, jei vairuotojai, ekipažų ir įgulų nariai neturi galimybių patys jomis pasirūpinti;
2.2. užtikrinti tinkamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją vadovaujantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai" https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20del%20aplinkos%20valymo.pdf;

2.3. aprūpinti transporto priemonių vairuotojus rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis. 

REKOMENDACIJOS DĖL LAIDOTUVIŲ ORGANIZAVIMO KARANTINO METU

Šarvojimo salėje sėdėjimo vietos turėtų būti išdėstytos bent 1 metro atstumu. Laidotuvių dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), asmens higienos (išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nedalyvauti ceremonijoje, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir pan.), rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, - naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones).
Žmonės, kurie privalo būti izoliuoti, nes 14 dienų laikotarpyje keliavo į užsienio šalis ar turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19, šarvojimo ir laidojimo ceremonijose nedalyvauja. Išimtinais atvejais, mirus ypač artimam žmogui, tokie asmenys šarvojimo ceremonijoje dalyvauti gali, užtikrinant šias sąlygas:
 • asmeniui nepasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas);
 • dalyvavimas ceremonijoje suderinamas su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais;
 • izoliuoti asmenys į šarvojimo salę gali atvykti nuosavu transportu ir suderinus su laidojimo paslaugas teikiančia įmone;• tokie asmenys į šarvojimo salę gali įeiti per atskirą įėjimą ir būti vieni be kitų, sąlytyje nebuvusių, asmenų prieš pat išnešant mirusiojo palaikus laidojimo ceremonijai.
Gedulingi pietūs negali būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse. Organizuojant gedulingus pietus namuose, svarbu kiek įmanoma labiau apriboti dalyvių skaičių. Gedulinguose pietuose taip pat negali dalyvauti žmonės, kurie yra privalomoje izoliacijoje dėl buvusio sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso infekcija ar 14 dienų laikotarpiu keliavę į užsienio šalis.
 
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA IR SENIŪNIJOS
 
Kazlų Rūdos savivaldybės administracija dirba nuotoliniu būdu. Visi reikalingi kontaktai: /index.php?-1687093725
Civilinės metrikacijos paslaugų teikimas organizuojamas nuotoliniu būdu. Dėl mirties, santuokos nutraukimo (kai santuoka nutraukta Lietuvoje teismo sprendimu), bažnytinės santuokos įtraukimo į apskaitą asmenims apskritai nereikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą - šie veiksmai atliekami civilinės metrikacijos įstaigos iniciatyva, gavus šiuos civilinės būklės aktus patvirtinančius dokumentus iš atitinkamų įstaigų.
Seniūnijos dirba nuotoliniu būdu. Seniūnai įspėti, kad stebėtų situaciją ir įspėtų visus, kurie vis dar nesilaiko karantino sąlygų. Nesilaikantiems karantino sąlygų bus taikomos griežtos priemonės. Seniūnai įpareigoti surinkti duomenis apie gyventojus, kuriems reikalinga socialinė pagalba. Seniūnijos renka informaciją apie senyvo amžiaus žmones, kad, esant reikalui, jiems būtų suteikta pagalba.
Visos Kazlų Rūdos savivaldybėje veikiančios savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos dirba nuotoliniu būdu. Kitos rajone veikiančios įstaigos maksimaliai užtikrina darbą nuotoliniu būdu.

TEISINĖ PAGALBA
 
Teisinė pagalba teikiama nuotoliniu būdu tel. 8 343 68 627, el.paštu rokas.liaudinskas@kazluruda.lt

INFORMACIJA APIE KORONAVIRUSĄ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštoji linija tel. 1808. Taip pat galite kreiptis telefonais +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą). Daugiau informacijos apie virusą galite rasti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-1.
 

KARANTINO SĄLYGOS

Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje paskelbė karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė - nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.

Visas LRV 2020 kovo 14 d. nutarimas „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo" Nr. 207 čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/73c0b060663111eabee4a336e7e6fdabKovo 14 d. šalyje paskelbtas visiškos parengties civilinės saugos sistemos lygis ir nustatytas karantino režimas. Jo laikotarpiu leidžiama taikyti neįprastus, radikalius ir nekasdienius veiklos ribojimus.

Įsigaliojus karantinui, kiekvienam iš užsienio grįžusiam asmeniui ir turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso atveju, reikia laikytis saviizoliacijos - 14 dienų likti namie. Policijos pareigūnai gauna pranešimus iš asmenų, kuriuose informuojama apie asmenis nesilaikančius nurodymų, kurie nesisaugo patys, nesaugo aplinkinių bei nesilaiko saviizoliacijos. Grįžusieji iš užsienio šalių neretai elgiasi neatsargiai, nevengia jokių kontaktų nors jiems giežtai draudžiama eiti iš namų, vykti į parduotuves ar kitaip palikti izoliavimo vietą 14 dienų. Jie privalo save izoliuoti nuo kitų asmenų ir vengti tiesioginių kontaktų, nesilankyti jokiose viešose vietose.

 • Karantino režimo įvedimo metu už teisėtų reikalavimų nevykdymą yra numatyta atsakomybė - taikyti tam tikras ANK nuostatas, o nesilaikant jų - užsitraukti baudžiamąją atsakomybę.
 • ANK 45 straipsnio 1 dalyje numatyta administracinė atsakomybė asmeniui, kuris pažeidė Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą, dėl kurio šalyje yra paskelbtas karantino laikotarpis bei nustatyti neįprasti, radikalūs ir nekasdieniai veiklos ribojimai. Ribojimų nesilaikymas užtraukia administracinę atsakomybę. ANK 45 straipsnio 3 dalyje, asmeniui, kuris pažeidė įstatymą, sukėlė pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms gali būti skiriama bauda nuo 300 iki 560 eurų.
 • Asmenys, nesilaikantys saviizoliacijos reikalavimų, atsisakantys tirtis, gali būti baudžiami pagal šį ANK 45 str.
 • Saviizoliacijos pažeidimas, kuris galėjo sukelti pasekmes kitų asmenų sveikatai užtraukia baudžiamąją atsakomybę. BK 277 straipsnyje numatyta baudžiamoji atsakomybė už kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimus. BK 277 straipsnio 1 dalyje numatoma baudžiamoji atsakomybė, asmeniui, kuris pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija. Šio straipsnio 2 dalyje numatyta atsakomybė asmeniui, kuris būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo būklę ir įspėtas dėl apsaugos priemonių laikymosi būtinumo, bendraudamas su kitai žmonėmis, sąmoningai jų nesiėmė, elgėsi rizikingai, kėlė pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga infekcine liga.
 • Šitaip besielgiantis asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Policija primena, kad saviizoliacija šiuo metu svarbiausia priemonė, kuri reikšmingai gali padėti siekiant stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą. Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą.

RENGINIAI, VIEŠOS VIETOS 

Visi renginiai draudžiami. Pasivaikščioti išeiti galima, rekomenduojama tai daryti atokesnėse vietose, šunį išvesti į lauką galima. Grožio salonai neveikia. Parkuose ir kitose viešose erdvėse  žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis - ne didesnėmis nei penkių žmonių - grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse - žaisti tik vienos šeimos vaikai. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo. Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus - 2 metrų - atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskirtai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Viešąją tvarką užtikrins Kazlų Rūdos policija ir Kazlų Rūdos šauliai.

VERSLAS, DARBAS IŠ NAMŲ
 
Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Jei karantino situacija užsitęstų, su sunkumais susidurtų nemažai sričių. Savivaldybėms rekomenduojama atleisti verslą nuo komercinės paskirties nekilnojamojo turto, žemės mokesčių ir sudaryti galimybę atidėti arba išdėstyti komunalines įmokas ir mokėjimus už šilumos energiją.
LR Vyriausybėje 2020-03-16 aptartas Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas. Jame numatyta pagalba ir smulkiam ir vidutiniam verslui. Numatyta skirti lėšų savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas: iki 3 mėnesių mokėti 257 eurų per mėn., kai dėl karantino negali vykdyti savo veiklos. 

Daugiau informacijos: http://lrv.lt/lt/naujienos/visuomenes-sveikatos-apsaugai-ir-salies-ekonomikai-5-mlrd-euru 

 

 

 

Informacija pildoma... 

 

 

 

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA