KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 


Kazlų Rūdos savivaldybės


           

                                                                                  Kazlų Rūdos savivaldybės

                                                                                    administracija

ĮGYVENDINAMI VANDENTVARKOS PROJEKTAI KAZLŲ RŪDOJE
2012-01-20

2004 m. gruodžio 27 dienos Sprendimu K(2004)5715 Europos Komisija skyrė paramą Nemuno vidurupio baseino projektui, I paketui pagal finansinį memorandumą Nr. 2004/LT/16/C/PE/002, į kurį buvo įtrauktas ir Kazlų Rūdos projektas. Šioje projektų grupėje buvo numatytos investicijos į geriamojo vandens, nuotekų tinklų, nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 12-oje savivaldybių, esančių Nemuno vidurupio baseine, kuris apėmė 23 proc. Lietuvos teritorijos ir apie 15 proc. visų Lietuvos gyventojų. Pagrindiniai priemonės tikslai- numatyti integruotą vandens valdymo sprendimą Nemuno vidurupio baseine, remiantis Bendrosios vandens politikos direktyvos rekomenduojamu požiūriu, tai yra dėl geriamojo vandens kokybės, į Bendrijos vandenis išleidžiamų pavojingų medžiagų keliamos taršos, paviršinio ir požeminio vandens apsaugos, pagerinti gyventojų prisijungimo procentą prie centralizuotų nuotekų surinkimo bei vandentiekio tinklų.

Pagal šią priemonę Kazlų Rūdos savivaldybei buvo skirta 489 000 Eurų (1 688 419,20 litų) projekto "Vandentiekio sistemos ir nuotekų tinklų atnaujinimas Kazlų Rūdoje" įgyvendinimui. Projekto apimtyse buvo numatyta įrengti naują geriamąjį gręžinį Kazlų Rūdos miesto vandenvietėje ir rekonstruoti 3000 m spaudiminę nuotekų liniją iš Jūrės į Kazlų Rūdą.

Rangos sutartis šiems darbams atlikti buvo pasirašyta 2006 m. gruodžio 28 d. Rangos darbus atliko rangovas UAB "Inžineriniai tinklai". Statybos darbai buvo užbaigti 2007 m. lapkričio 30 d., o pranešimo apie defektus laikotarpis baigėsi 2008 m. lapkričio 30 d.

Kazlų Rūdos savivaldybė laiku įgyvendino projektą "Vandentiekio sistemos ir nuotekų tinklų atnaujinimas Kazlų Rūdoje" bei pasiekė pagrindinius priežiūros rodiklius ir tikslus numatytus finansiniame memorandume-pagerėjo geriamojo vandens kokybė, sumažėjo aplinkos tarša Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Kazlų Rūdos savivaldybė ir toliau sėkmingai dalyvauja Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamuose projektuose- pagal 2007-2013 metų programą Kazlų Rūdos miestui 2010 metais buvo skirta 10,3 mln. Lt Europos Sąjungos fondų lėšų bei 1,3 mln. Lt LR biudžeto lėšų suma Kazlų Rūdos nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos ir vandentiekio bei nuotekų tinklų plėtros darbams atlikti. Įgyvendinant aukščiau minėtą projektą Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo 1,2 mln. Lt savo lėšomis.

2011 metų gruodžio 21d. įsakymu LR Aplinkos ministerija priėmė sprendimą finansuoti dar vieną vandentvarkos projektą Kazlų Rūdos savivaldybėje. Projektui "Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Kazlų Rūdoje" yra skirta 4,65 mln. litų finansavimo suma iš ES Sanglaudos fondo ir bendrojo finansavimo lėšų, Kazlų Rūdos prisidės prie projekto 0,5 mln. Litų suma. Jau pasirašyta rangos sutartis numatytiems darbams vykdyti projekte. Projektas bus įgyvendintas iki 2013 metų sausio pabaigos.

Įgyvendinus 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, daugiau kaip 710 gyventojų prisijungs prie centralizuotų vandens tiekimo tinklų ir 850 gyventojų-prie nuotekų surinkimo tinklų.

Europos Sąjungos finansuojami vandentvarkos projektai mažina socialinius ir ekonominius skirtumus tarp ES šalių narių ir atskirų regionų gerina gyvenimo kokybę, prisideda prie bendros aplinkosauginės situacijos gerinimo.

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA