KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 


KAZLŲ RŪDOS PAGRINDINĖ MOKYKLA KARTU SU OLECKO GMINA ĮGYVENDINA PROJEKTĄ „MŪSŲ MAŽOSIOS TĖVYNĖS HARMONIJOJE SU GAMTA“

  

Projektas „Mūsų mažosios tėvynės harmonijoje su gamta“ vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas.

Projekto tikslas – bendra lenkų-lietuvių moksleivių ugdymo iniciatyva, vykdoma ekologinių praktinių užsiėmimų forma. Olecko gmina ir Kazlų Rūdos savivaldybė remia šį projektą biudžeto lėšomis. Kazlų Rūdos savivaldybės bendrafinansavimo dalis sudaro 17 585,97 litus.
Olecko gminoje kaip ir Kazlų Rūdos savivaldybėje, gamtos apsauga yra prioritetinė sritis dėl čia esančių kraštovaizdžio ypatumų ir aplinkos švaros. Olecko gmina išsidėsčiusi miškais apaugusioje teritorijoje, todėl svarbu rūpintis miško plotais, ugdyti visų žmonių, o ypač jaunimo savimonę dėl šiukšlinimo miškuose bei savavališko medžių kirtimo daromos žalos gamtai. Visi esame gamtos dalis ir meilė bei pagarba jai turėtų būti diegiama vaikams nuo mažens. Projekto partneriai: Olecko gmina ir Kazlų Rūdos pagrindinė mokykla siekdami pasiekti, kad vietos bendruomenė veiktų gamtos apsaugos ir subalansuoto turizmo vystymo naudai, nusprendė paskatinti ekologinį ugdymą. Jaunimo, kuris ateityje spręs dėl Kazlų Rūdos savivaldybės ir Olecko gminos ateities gamtosaugines problemas, ekologinis ir gamtinis sąmoningumas yra raktas dar nepaliestų pasienio teritorijų išsaugojimui.
Tikimasi, kad projekto metu jaunimas susidomės gamtos apsauga. Numatyta, kad Olecko gminoje bus įrengtas mini parkas bei tyrimų sodas, o Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje bus įrengtos gamtos klasės, kurios padės skatinti mokinių bei vietos žmonių susidomėjimą ekologija.
Projektu metu taip pat bus suorganizuoti du praktinių užsiėmimų ciklai. Pirmieji užsiėmimai vyks Olecko gminos mokykloje. Ekologinės tematikos užsiėmimuose mini parke ir tyrimų sode projekto dalyviai įgis gamtos, ekologijos sričių žinias: susipažins su augalų ir gyvūnų rūšimis, biotopų tipais, pažins saugomas rūšis, o taip pat sužinos, kaip reikia saugoti gamtą kasdieniame gyvenime. Taip pat numatomi novatoriški praktiniai užsiėmimai: surengtas Civilizacijos teismas (vaikai laikinai parką pakeis teismu, kur vyks teismo posėdis, teisiamųjų suole atsidurs žmogus; teismo posėdžio tikslas – atsinaujinančių energijos šaltinių populiarinimą). Vėliau užsiėmimai bus tęsiami Kazlų Rūdoje. Juose dalyvaus Olecko gminos vaikai. Per užsiėmimus Kazlų Rūdoje planuojama pravesti: ekologinius praktinius užsiėmimus, kurie bus vedami gamtos klasėje; ekologinius užsiėmimus ekskursijų forma. Bus organizuojamos ekskursijos į miško muziejų, į miesto ir miško parką, į Kazlų rūdos miškus. Taip pat vyks ekologinis konkursas, kurio metu bus gaminamos skulptūros iš antrinių atliekų.
Bendradarbiavimas per sieną paskatins vietos bendruomenes aktyviai dalyvauti sprendžiant ekologijos problemas bei populiarinant draugišką aplinkai gyvenimo būdą regionuose. Moksleivių mainai, apimantys Lenkijos ir Lietuvos pasienio teritorijų jaunimą bei bendras dalyvavimas gamtos užsiėmimuose, padidins pasitikėjimą tarp dviejų tautų. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos ateityje plėtoti bendradarbiavimą ir geros kaimynystės santykius. Šio projekto vykdymas taip pat prisidės prie partnerių gerosios patirties sklaidos, vietos bendruomenės labiau atsivers kitų tautų atžvilgių, palaipsniui formuosis tolerancija ir pagarba kitų tautų visuomenės atstovams. Per ilgą laikotarpį projekto veikimas sukels vietos ekologinio verslumo padidėjimą bei pasienio regionų konkurencingumą.

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA