KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 

Turizmas


Suvalkijos dviračių žiedas – tai turistinis maršrutas, pristatantis Suvalkijos regiono gamtą, kultūrą ir istoriją

          Suvalkijos dviračių žiedas – tai trasa Marijampolės apskrityje, jungianti įdomiausius Sūduvos krašto istorijos, kultūros, gamtos paminklus, gražiausius kraštovaizdžius. Ši trasa jungiasi su Lenkijos Suvalkų krašto panašia dviračių turizmo trasa.

      

                           Višakio Rūdos šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia  

          Žygio trasa (Lietuvoje): Marijampolė – Kalvarija – Jurgežeriai – Smalnyčėnai – Kuosėnai – Bartninkai – Ožkabaliai – Gražiškiai – Vištytis – Pajevonys – Užbaliai – Klampučiai – Vilkaviškis – Kudirkos Naumiestis – Sintautai – Panoviai – Slavikai – Sudargas - Kiduliai - Šakiai – Lukšiai – Griškabūdis – Višakio Rūda – Kazlų Rūda – Ąžuolų Būda – Gudeliai– Plutiškės – Utalina – Smalinyčia – Veselava – Zomšinė - Igliauka – Šventragis – Daukšiai – Padovinys – Marijampolė. (Lenkijoje): apie 350 km; Kalvarija–Sangrūda–Budzisko–Smolniki–Wyzajny–Stanczyki–Bakalarzowo–Str.Folwark–Sejny–Punsk–Marijampolė.

Pagrindinės rekomendacijos Suvalkijos dviračių žiedo trasai:

1. Dviračių trasa ir maršrutai turi apimti kuo daugiau regiono lankytinų gamtinių, kultūrinių, istorinių, turistinių objektų (nutolusių nuo pagrindinės trasos ne daugiau 1-3 km ir patogiai privažiuojamų dviračiu.
2. Trasa eina per rajonų centrus ir didesnes gyvenvietes.
3. Dviračių turizmo infrastruktūra turi būti pritaikyta vietinių žmonių susisiekimo dviračiais poreikiams.
4. Visa dviračių trasa turi būti paženklinta specialiais ženklais, kad keliautojai galėtų lengvai orientuotis.
5. Panaudoti trasai esamus ramaus eismo automobilių kelius, kuriais per parą pravažiuoja ne daugiau 2000-3000 automobilių. Didesnio eismo intensyvumo keliai netinka dviračių turizmui dėl padidintos rizikos dviratininkų saugumui ir transporto sukeliamos taršos (nors vietomis kitų patogių alternatyvų šiuo metu nėra).
6. Daugiau nakvynės ir maitinimo paslaugų, pritaikytų dviratininkų ir turistų poreikiams.
7. Galimybė pradėti ir baigti kelionę skirtingose vietose, į kurias galima atvykti/išvykti visuomeniniu transportu (traukiniai, autobusai).
8. Regioniniai ir vietiniai maršrutai integruoti į šalies nacionalinį dviračių turizmo maršrutų tinklą.
9. Panašūs eismo saugumo ir kelių dangos standartai visame maršrute, kurie užtikrintų patogią ir saugią kelionę dviračiais.
10. Laipsniškas esamų važiavimo sąlygų dviratininkams gerinimas, pirmiausia atsižvelgiant į eismo saugumo ir kelio dangos kokybės reikalavimus.

 


Žygio partneriai:

Lietuvos dviratininkų bendrija
Nemuno euroregiono Marijampolės biuras
Lenkijos kraštotyrinio turizmo draugijos Suvalkų skyrius
Marijampolės savivaldybė
Kazlų Rūdos savivaldybė
Kalvarijos savivaldybė
Vilkaviškio r. savivaldybė
Šakių r. savivaldybė

Organizatorius: Lietuvos dviratininkų bendrija www.atgaja.lt 

             


Višakio Rūdoje rekomenduojame aplankyti šventą šaltinį.

Turizmo maršrutas „Kviečia miško takai“

          Dviračiu siūloma važiuoti 40 km ilgio maršrutu, aplankant daug gamtos objektų, nemažą dalį keli važiuojant miškais: Kazlų Rūda–poilsiavietė prie Jūrės tvenkinio–Vandenių piliakalnis–Višakio Rūda–Bagotoji–Antanavas–Kazlų Rūda.

Siūlomos lankytinos vietos

          Piliakalnių piliakalnis. Jis yra netoli Kuosėnų į pietus nuo Piliakalnių kaimo, kairiajame Aistos krante. Jo papėdėje rasta V-XIV a. įtvirtintos gyvenvietės liekanų. ***Vištyčio regioninis parkas. ***Ožkabalių kaime siūloma aplankyti Jono Basanavičiaus tėviškę, kur yra įdomus ir gražus muziejus, žmonių iš visos Lietuvos sodintas didžiulis ąžuolynas, galbūt vienintelė Lietuvoje II-ojo pasaulinio karo metu sugriauta ir neatstatyta bažnyčia. ***K. Naumiestyje rekomenduojame aplankyti Vinco Kudirkos muziejus. ***Keturnaujienos kaime, galima aplankyti stebuklingą vietą, kur viena moteris regėjusi Šv. Mariją. Toje vietoje stovi koplyčia, kurią aplanko tūkstančiai maldininkų iš visos Lietuvos. ***Lietuvių literatūros ir kraštotyros mėgėjams siūloma aplankykite poeto P. Vaičaičio tėviškę ir kapą Sintautuose. ***Sudarge penki piliakalniai senovės mėgėjams ir knygnešio kapas. Įspūdingi reginiai į Nemuno slėnius. ***Šakiuose rekomenduojama aplankyti Zanavykų krašto muziejus. ***Šakių rajone siūloma aplankyti geriausiai išlikusius Zyplių, Gelgaudiškio, Ilguvos ir Kidulių dvarus. ***Zomčinėje medžio skulptūrų parkas, vaikų rašytojo Anzelmo Matučio tėviškė. ***Igliauka, garsi savo ežeriuku su poilsio zonomis. ***Pakeliui link marijampolės rekomenduojama sustoti prie Varnupių ir Padovinio piliakalnių. Šalimais Varnupių piliakalnio pievoje pūpso mitologinis akmuo. ***Lietuvos - Lenkijos pasienyje nustebsite išvydę koks tai gražus ir įdomus Suvalkų kraštas. Kalvos ir raguvos, dubakloniai su ežerais ir upeliais dugne (vienas giliausių Europoje Hancza), jotvingių piliakalniai (Šiurpilių), patrauklūs kraštovaizdžiai, Romintės ir Belovežo girių pakraščiai. ***Norintiems įspūdingesnio maršruto, rekomenduojamas lankas nuo Rutka-Tartako link Lietuvos sienos iki Maszutkinie ir į Vyžainius. Raižytas smagus kalvų reljefas su serpentinais, kokių Lirtuvoje greičiausiai nėra. Stanczyki pastatytas įspūdingo arkinis tiltas. ***Dowspudoje siūloma aplankyti Lietuvos-Lenkijos didikų Pacų rūmus. ***Vygriuose būtina aplankyti nacionalinį parką ir Vygrių vienuolyną.

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA